Menü
Sepetim

Şartlar ve Koşullar

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Ünvanı:  Parti Dükkanım
Adresi: Fetih Mah. Eski Çiftlik Yolu cad. no 17/A Ataşehir İstanbul

Web Adresi: www.partidukkanim.com

E-posta: info@ partidukkanim.com

Telefon Numarası: 0216 565 9098

Müşteri: www.partidukkanim.com’ un satışa sunduğu ürünleri satın alan gerçek ya da tüzel kişi

Fatura: Sipariş sırasında kullanıcının verdiği bilgilere göre düzenlenecektir. Kurumlar fatura bilgilerini, bireyler TC kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru olarak yazmalıdırlar.

Ürünler: www.partidukkanim.com tarafından satışa sunulmuş olan tüm ürünler

MADDE 2: TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Sipariş ve Teslimat

Mesai saati dışında ödemesi yapılan ürünün işlemleri, ödemeyi takip eden ilk mesai saati içinde başlatılır.

www.partidukkanim.com üzerinden satışı yapılan ürünler en geç 1 - 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasına teslim etmekle yükümlüdür.
Kişiye özel veya ön sipariş durumları ürün açıklamasında yer alıyorsa açıklamada yazan talimatlar geçerlidir. 

Kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden www.partidukkanim.com sorumlu değildir.

Kargoda meydana gelebilecek kayıplardan Müşteri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı satın aldığı ürünün kargoda kaybolması durumunda www.partidukkanim.com ile irtibat kurarak tekrar talep edebilecektir.

Kullanıcı satın aldığı ürünün teslim edileceği iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak bildirmekle yükümlüdür. www.partidukkanim.com ‘un görev ve yükümlülüğü ürünün alıcıya teslim edilmesinden sonra son bulur. www.partidukkanim.com kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Kullanıcıların kişisel bilgileri (kısmi olarak taşıma şirketi hariç) hiçbir kurum veya kullanıcı ile paylaşılamaz.

Teslimat sırasında ürünün kontrol edilmesi tamamıyla alıcının denetimi altındadır. Hasarlı veya ambalajı tahrip olmuş ürünlerle karşılaşıldığında tutanak tutulmalı ve www.partidukkanim.com ile hiç vakit kaybetmeden irtibata geçilmelidir. Tutanak tutulmayan ürünlerden www.partidukkanim.com sorumlu tutulamaz.

Alıcıya teslim edilen ürünün ayıplı çıkması durumunda kullanıcı en geç 7 iş günü içerisinde: İlk olarak şikayetini www.partidukkanim.com ‘a bildirmeli şikayetini takiben şikayetin yazılı belgesi ile ayıplı ürünün teslim edildiği andaki durumunda, orijinal ambalajıyla www.partidukkanim.com ‘un anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle www.partidukkanim.com ‘a ulaştırılmalıdır. www.partidukkanim.com kullanıcının satın aldığı ürünün özelliklerini bilerek satın aldığını kabul eder. Satın alınan ürün alıcının isteklerini karşılamamasından www.partidukkanim.com sorumlu tutulamaz.

MADDE 3: KULLANICI ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kullanıcılar satın almış oldukları ürünlerin satın almaları gereken fiyatları online kredi kartı ile gerçekleştirilen ödemelerde her banka kredi kartında farklılık gösteren taksitli ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Taksitli ödeme seçenekleri tablo olarak sunulmuştur. Taksit ile ödeme yapan kişi çıkan vade farkını kabul etmiş sayılır. ( Çıkan vade farkını anlaşmalı olduğumuz ödeme kuruluşları otomatik olarak kendi hesaplarına aktarır.)

MADDE 4: GERİ ÖDEME

(1) Mesafeli sözleşmelerde ödemenin kredi kartı, banka kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

Bilgilerin saklanması ve ispat yükümlülüğü

(1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin bilgilendirilmesine ve cayma hakkını kullanabilmesine ilişkin sistemi kurmak ve yazılı, sesli veya elektronik ortamdaki bu bilgileri üç yıl boyunca saklamakla yükümlüdür.

MADDE 5: CAYMA HAKKI

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

www.partidukkanim.com ‘a ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 14 iş günü içerisinde ürünün orijinal ambalajı tahrip edilmeden, ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, ürünün içinde bulunan tüm aksesuarlar eksiksiz ve tahrip olmamış şekilde gönderildiğinde kişiselleştirilmiş ürünler hariç tüm ürünleri iade edilebilir. İade edilmek istenen ürünle birlikte ürünün satış faturası ( Tüm kopyaları ile birlikte) bulunmalıdır.Ürün iade isteğinin tüzel kişiler tarafından yapılması durumunda iade faturası düzenlenmelidir. İade faturası www.partidukkanim.com ‘a gönderilmediği takdirde hiçbir şekilde ürünün iadesi gerçekleştirilmez.Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kullanılma, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez.

Ticaret Bakanlığından:
MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 11- Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “on” ibaresinden sonra gelmek üzere “dört” ibaresi ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
“(3) Tüketici, ön bilgilendirmede kararlaştırılması ve satıcının öngördüğü taşıyıcı ile iadesinde tutarına yer verilmesi halinde teslim masraflarını geçmemek üzere iade masrafını karşılamakla yükümlüdür.
Ancak, tüketiciye teslim edilen malın Kanunun 8 inci maddesi kapsamında ayıplı olması durumunda tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. Tüketicinin talep etmesi halinde iade masrafı, kendisine iade edilecek mal veya hizmet bedeli ile teslimat masraflarından mahsup edilebilir.”

MADDE 6: KREDİ KARTI İADE PROSEDÜRÜ

İadesi istenen ürünlerde alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa üyeler ürünü kaç taksitle almışsa banka müşteriye ödemesini taksitle yapmaktadır. www.partidukkanim.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların üyelerin kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Üyenin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tutarları ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve üye iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartı ile alınmış mal iadesi durumunda www.partidukkanim.com, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği nakit para ile geri ödeme yapamaz.

MADDE 7: ÜRÜN İADE SÜREÇLERİ

İade süreci ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığının belirlenmesini takiben başlar.

Kullanıcıların iade etmek istedikleri ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için mutlak suretle uygun pakette göndermesi gerekmektedir. Paketlemeden dolayı kargoda oluşabilecek ürün hasarlarından www.partidukkanim.com sorumlu tutulamaz.

MADDE 8: GARANTİ ŞARTLARI

www.partidukkanim.com tarafından satılan tüm ürünler ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.Satın alınan ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 yıldır bazı ürünlerde garanti süresi iki yılın üzerine de çıkabilmektedir. Bu ürünleri ürün detaylarından veya www.partidukkanim.com yetkili personelinden öğrenebilirsiniz.

Garanti süresi devam ederken arızalanan ürünün yetkili servisi yoksa ürün www.partidukkanim.com ‘a gönderilmelidir. www.partidukkanim.com tarafından satılan tüm ürünlerin içerisinde bulunan kullanım kılavuzlarında tüm gerekli bilgiler mevcuttur. www.partidukkanim.com ‘a teslim edilen arızalı ürünün gerekli onarımı 7-15 iş günü içerisinde tamamlanır. Azami teknik servis süresi 20 iş günüdür.

Bazı durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Bu durumlar kullanıcı hatalarından kaynaklanan durumlarda ortaya çıkar. (düşme, kırılma, dikkatsiz kullanım gibi)

MADDE 9: TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrütü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf olarak olunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı www.partidukkanim.com, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa , bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder, bu durumda üyenin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.

www.partidukkanim.com ‘un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın, deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda alıcı, www.partidukkanim.com‘un hiçbir sorumluluğu olmadığını,siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kredi kartına iade için kredi kartına iade prosedürü Alıcı tarafından kabul edilir)

MADDE 10: YETKİ

İş bu sözleşmede oluşabilecek karşılıklı anlaşmazlıklarda Alıcının veya Satıcın yerleşim yerinde bulunan tüketici mahkemeleri yetkilidir. www.partidukkanim.com ile üyeler arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda www.partidukkanim.com ‘un her türlü belge ve internet ortamında bulunan her türlü bilgi yazı ve kayıtların kesin olarak delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olduğunu taraflar kabul eder.

MADDE 11: SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE YÜRÜRLÜK

İş bu sözleşme alıcı ve satıcı tarafın üzerinde anlaşmaları ile üyenin üye kaydı formunu doldurarak siteye üyelik başvurusu yapması üzerine site yöneticileri tarafından siteye üyelik başvurusunun onaylandığı yahut site üzerinden sipariş verildiği tarihten itibaren süre sınırlaması olmaksızın yürürlüğe girmiştir.

TİENDA ORGANİZASYON & PARTİ DÜKKANIM 
KİŞİSELVERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

İşbu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca, Tienda Organizasyon & Parti Dükkânım tarafından müşterilerine ait kişisel verilerin işlenmesinde uygulanacak usul ve esaslara ilişkin olarak veri sahiplerinin aydınlatılması amacı ile kaleme alınmıştır.  
1. Veri Sorumlusu ve Temsilcisi 
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 sayılı Kanun”) uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Tienda Organizasyon & Parti Dükkânım tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir. 
Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları  
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 4. 5. ve 6. maddeleri uyarınca kişisel verileriniz;  
• Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun  
• Doğru ve gerektiğinde güncel 
• Belirli, açık ve meşru amaçlar için  
• İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü  
• İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme kurallarına uygun bir şekilde Tienda Organizasyon & Parti Dükkânım tarafından aşağıda yer alan faaliyetler ile bağlantılı olacak şekilde işlenecektir. 
Toplanan kişisel verileriniz, 
• Kişisel verilerinizi bizlere açıklamanıza konu olan; Şirket'in ve Şirket'le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini,  
• İşletmemiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, 
• İşletmemiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi 
• İşletmenin ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, 
• İşletmemiz tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimlerimiz tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, 
• İşletmenin insan kaynakları politikaları ve süreçlerinin planlanmasının ve icra edilmesi, amaçları dâhilinde işlenecektir.  
2. İşlenen Kişisel Verilerin Aktarımı 
Toplanan kişisel verileriniz;  
• İşletmemiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası;  
• İşletmemiz tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimlerimiz tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi;  
• İşletmemiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi;  
• İşletmenin ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası;  
• İşletmenin ve işletme ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini amaçlarıyla; başvuru merkezlerimize, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, hissedarlarımıza, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilere, 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları ile sınırlı olarak aktarılabilecektir. 
3. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 
Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallarla ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır. Bu süreçte kişisel verileriniz; internet sitelerimiz ve mobil uygulamalarımızdaki bilgi ve talep formları aracılığıyla yahut fiziki ortamda toplanmaktadır. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu Aydınlatma Metni’nin (2) ve (3) maddelerinde belirtilen amaçlarla da işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 
4. Kişisel Veri Sahibinin Hakları 
KVKK’nın 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, Tienda Organizasyon & Parti Dükkânıma başvurarak kendisiyle ilgili;  
• Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,  
•  Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,  
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,  
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,  
• 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7’de öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,  
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, 
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,  
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,  haklarına sahiptir. 
Kişisel veri sahipleri yukarıda belirtilen haklarına ilişkin taleplerini https://partidukkanim.com/kvkk adresinde bulunan Veri Sahibi Başvuru Formu’nu eksiksiz doldurarak kimlik ve adres bilgilerini tespit edici belgeler ile birlikte tarafımıza yazılı ve ıslak imzalı olarak elden, postayla ya da e-imza ile info@partidukkanim.com uzantılı e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgi almak için 0216 565 90 98 - 0533 064 00 43 no'lu telefon hattından yetkililerimize erişim sağlanabilmektedir. Elden veya posta yolu ile iletilecek taleplerin Fetih mahallesi Eski çiftlik yolu cad. no:17/A Ataşehir/İSTANBUL adresine ulaştırılması gerekmektedir.